"Rahvusvahelised Trompetipäevad 2024"

Neeme Ots ja Henn Rebane
Nõmme Kultuurikeskus
31.03.2024

Esinejad:
  • Neeme Ots (trompet, Eesti)
  • Henn Rebane (akordion, Eesti) 

Kava: 

  • Trompeti virtuoospalad akordioni saatel
  • Henn Rebase originaallooming trompetile ja akordionile.

Tutvustus

Kontserdil esinev trompeti ja akordioni duo on hiljuti andnud välja koos organist Tiia Tennoga välja esimese plaadi “Kiirteel” ning esinenud üle-Eestilisel plaadiesitlusturneel. Muusikute koostöö sai alguse kolm aastat tagasi Hiiumaal, kus kõlasid Henn Rebase seaded trompeti virtuoospaladest.

 

Ebatavalisele ansamblikoosseisule kirjutatud Henn Rebase teosed on eesti trompetimuusika huvitavaks täienduseks. Nii helilooja seadete kui ka originaalloomingu puhul torkab silma suurepärane trompeti võimaluste taju. 

 

Esinejad

Neeme Ots

(trompet, Eesti)

Neeme Ots on õppinud trompetit Sibeliuse Akadeemias, Madriidis (Conservatory Superior de Musica de Madrid) ja oma isa Aavo Otsa käe all.

Ta on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on korduvalt esinenud Eesti Kontserdi kammermuusikakontsertidel, soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonia ja Narva Linnaorkestri ees. Neeme on olnud trompetrühma kontsertmeister mitmetes mainekates noorteorkestrites: Maailma Noorte Puhkpilliorkester, Saksa-Skandinaavia Sümfooniaorkester, Balti Noorte Sümfooniaorkester ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester. Neeme on korduvalt osalenud Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Madriidi Filarmoonia Sümfooniaorkestri ja European Royal Ensemble töös. Neeme on esinenud Rahvusvahelistel trompetipaevadel, Võru vaskpillipaevadel, Tallinna Kammermuusikafestvalil, Eesti Kontserdi Projekti “Young Talents” ning Tallinn Music Week raames.

Loe rohkem

Henn Rebane

(akordion, Eesti)

Henn Rebane on akordionist, pedagoog ja helilooja ning Eesti Akordioniliidu ellukutsuja ja esimene president. 2001. a autasustas president Lennart Meri teda Valgetähe ordeniga.

Huvitunud akordionimuusika erinevatest žanritest, on ta püüdnud loominguliselt mõtleva interpreedina võimalikult mitmekülgselt rakendada akordioni väljendusvõimalusi. Alates 1981 võttis kasutusele süntesaator-akordioni „Hohner” VOX3 ning hiljem MIDI- ja meloodiabassidega akordioni. Esinenud soolokontsertidega paljudes Euroopa riikides, aga ka Jaapanis, Indias, Iisraelis, USA-s ja Austraalias.

Henn Rebasel on ilmunud 8 CD-d ja 2 LP-d, lisaks salvestused Tõnu Raadiku, Marko Matvere, Lauri Nebeli, Kaarel Kilveti, „Karavani”, „Apelsini”, „Vennaskonna”, „Laulge kaasa” jt CD-l. Henn Rebane on kirjutanud lisaks muusikat P. Simmi filmidele: „Teatri juubel”, „Veidike metsapoole”, „Nagu Nool”, „Head käed”, “Üksik saar”, Vee peal” ning Eesti Draamateatrile: M. Mikiveri lavastusele „Tuulte pöörises” ja K. Tudre lavastusele ”Õmblejannad”.

Loe rohkemG

Inspiratsiooniks

Toetajad