06.04.-07.04 Rahvusvaheline konkurss

"Trompetitalendid Tallinn 2024"​

Pika traditsiooniga konkurss “Trompetitalendid Tallinn” tähistab sel aastal oma 35. juubelit. Konkurss toimub käesoleval aastal Tallinna Muusika- ja Balletikooli ruumides. 

 

Konkurss on suunatud kuuele erinevale vanusegrupile – võistelda saavad nii äsja trompetiteekonda alustanud mudilased kui ka juba kogenud kuni 35-aastased noored professionaalid. 

 

Osalejate taset hindavad rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja õppejõud, kelle käest noortel on peale konkursi lõppu võimalik saada ka tagasisidet.

 

Konkursi aeg:
06.04.2024-07.04.2024

 

Koht:
Tallinna Muusika- ja Balletikool (MUBA)

TULEMUSED

I vanusegrupp

 

1. koht

Laul, Jaan
Uku Nurmetalo


2. koht

Alvar Kralik
Gregory-Marcus Lensment
Frank Mazurtšak

 

3. koht

Lorenna Floriana Juhanson
Amir Dibou

 

II vanusegrupp

 

1. koht

Fabian Kijevič,

2. koht

Emilis Rahimli
Deen Zhu
3. koht

Pärtel Sarapu

Diplom

Hannah Vološtšenko

 

 

III vanusegrupp

 

1. koht

Daniel Hugo Petkević


2. koht

Gustas Kriukonis


3. koht

Alfred Vürst


Diplom

Jürgen Kallip
Emma Paula Krekker

 

IV vanusegrupp

 

1. koht

Tong Liang (Hiina)


2. koht

Wiktoria Klimas (Poola)


3. koht

Jonas Školnas (Leedu)

 

Diplom

Nelli Leppäniemi (Soome)

 

V vanusegruoo

GRAND PRIX

Park, Jaemin

2. koht

Haolin Gu

3. koht

Elza Plostniece


Diplom

Kristers Ketverts


Eesti Rahvuskultuuri Fondi Aavo Otsa nimeline parima eesti trompetisti stipendium: 

Triin Ustav

Professionaalide
kategooria

Tulemused
 

GRAND PRIX

Fransisco Gaspar Tomas Lopez

2. koht

Mateusz Zimnik

3. koht

Andras Behan

 

Finalistid

1. Andras Behan

2. Povilas Stonkus

3. Mateusz
Zimnik

4. Francisco Gaspar Tomas Lopez

5. Bartosz Jalowiecki

 

 

Aavo Otsa Muusikastuudio MTÜ tänab kõiki osalejaid ning soovib neile palju edu tulevikus!

AJAKAVA

Palume teavitada osalemisest loobumise korral Täname!

VANUSEGRUPP 1

 
  1. Dibou, Amir 
  2. Harjo, Jakob 
  3. Juhanson, Lorenna Floriana
  4. Kalniņa, Gabriela 
  5. Kasuk, Kaarel 
  6. Kralik, Alvar
  7. Laul, Jaan 
  8. Lensment, Gregory-Marcus 
  9. Lusti, Kevor 
  10. Mandel, Fredy 
  11. Mazurtšak, Frank 
  12. Nurmetalo, Uku 
  13. Paakspuu, Priit Johannes
  14. Põldmäe, Lidia Aleksandra 
  15. Sarapu, Ruuben
  16. Shumeiko, Leonid Leo 
  17. Simson, Kustav 
  18. Tombak, Marten 
  19. Veski, Berta
  20. Õitspuu, Kaspar 

VANUSEGRUPP 2

 

  1. Chen, Yifan 
  2. Dederer, Adelbert 
  3. Kaldoja, Hannes 
  4. Kijevič, Fabian 
  5. Lindeberg, Hugo 
  6. Mišin, German 
  7. Raidma, Paul 
  8. Rahmili, Emilis 
  9. Sarapu, Pärtel 
  10. Tiivas, Eerik 
  11. Treijs, Alberts 
  12. Vološtšenko, Hannah 
  13. Zhu, Deen

VANUSEGRUPP 3

 
  1. Arro, Askur 
  2. Hannes Björkman 
  3. Grintals, Arvils 
  4. Johkem, Jaldor 
  5. Kabanov, Aleksei 
  6. Kallip, Jürgen
  7. Krekker, Emma Paula
  8. Koppel, Ruuben 
  9. Kriukonis, Gustas 
  10. Kruusmann, Joosep 
  11. Lemsalu, Kristjan
  12. Madrisson, Mirtel
  13. Metsoja, Loore 
  14. Oolu, Oliver Oskar 
  15. Osman, Mattias 
  16. Orubs, Ernests 
  17. Petkevič, Daniel-Hugo 
  18. Pulkkinen, Léa 
  19. Rissanen, Aarni 
  20. Rõõmussaar, Tõnu Markus
  21. Sarapuu, Roland Johannes 
  22. Saulītis, Ričards 
  23. Sednev, Nikita 
  24. Talasma, Toivo 
  25. Võõsa, Taavet 
  26. Vürst, Alfred
 

VANUSEGRUPP 4

 

  1. Altnurme, Jakob
  2. Eklund, Charlotta
  3. Jeršova, Agnese
  4. Klimas, Wiktoria
  5. Lensment, Ally-Emely
  6. Leppäniemi, Nelli
  7. Liang, Tong
  8. Rõigas, Karl
  9. Školnas, Jonas
  10. Toome, Egert
  11. Ustav, Triin
  12. Vilyanskiy, Nikon
  13. Zabłocki, Michal

VANUSEGRUPP 5

 

  1. Bahovski, Eerik
  2. Deniņš, Jānis
  3. Gu, Haolin
  4. Ketverts, Kristers
  5. Kirillov, Mihhail
  6. Laur, Jan Marius
  7. Park, Jaemin
  8. Piho, Andres
  9. Plostniece, Elza
  10. Siliņš, Reinis

Behán,  András

  • M. Bitsch – “Fantasietta”
  • G. Ph. Telemann – Sonata in D major, TWV 44:1

 

Dantas Silva, José Pedro

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • J. B. G. Neruda – Concerto in Eb Major for Trumpet, strings and Continuo
  1. Largo
 

Delgado, Sandra Fernández

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • A. Honegger – „Intrada”
 

Herrando, Félix Vara

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • H. Tomasi – Trumpet Concerto
  1. Fantasque (a piacere); Vif
 

Ikonen, Peppi

  • J. Ibert – “Impromptu”
  • A. Arutjunjan – “Aria et Scherzo”
  1. Adagio
  2. Allegretto
 

Jalakas, Samuel

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • H. Kareva – “Lamento”
 

Jałowiecki, Bartosz

  • M. Bitsch – „Fantasietta”
  • J. Křížek – Concerto for trumpet (1957)
  1. Allegro con brio
 

Laitinen, Jere-Pekka

  • J. Ibert – “Impromptu”
  • O. Böhme – Trumpet concerto
  1. Allegro moderato
 

Lozbers, Reinis

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • H. Tomasi – Concerto for Trumpet
  1. Fantasque (a piacere); Vif
 

Reinmets, Mart Hakon

  • M. Bitch – “Fantasietta”
  • H. Tomasi – Concerto for Trumpet
  1. Fantasque (a piacere); VifJ

Rodríguez,  Javier Pamblanco

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • J. Françaix – Sonatine pour trompette et piano
 

Stonkus, Povilas

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • H. Tomasi – Concerto for Trumpet
  1. Fantasque (a piacere); Vif
 

Sakalauskas, Kristijonas

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • E. Tamberg – Trumpet Concerto
  1. Andante – Allegro
 

Shi, Heran

  • A. Jolivet – “Air de Bravoure”
  • W. Brandt – Concertpiece nr 1

 

Tiits, Villem Endel

  • J. Ibert – “Impromptu”
  • G. Enescu – “Légende”

 

Tomás López, Francisco Gaspar

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • K. Friedman – “Solus”
 

Tort Marcet, Pere Josep

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • O. Böhme – Trumpet Concerto op. 18
  1. Allegro moderato

 

Zimnik, Mateusz

  • J. Ibert – “Impromtu”
  • O. Böhme – Trumpet Concerto, op.18
  1. Allegro moderato

PROGRAMM

I-V VANUSEGRUPP

I vanusegrupp (kuni 9 a): 3-4 min

II vanusegrupp (10-11 a): 4-5 minutit

III vanusegrupp (12-13 a): 6-8 minutit

IV vanusegrupp (14-16 a): 8-10 minutit:

V vanusegrupp (17-19 a): 12-15 minutit

 

PROFESSIONAALIDE KATEGOORIA (kuni 35 a)

 

I VOOR: 

1. Üks teos alljärgnevatest: 

M. Bitch – Fantasietta

J. Ibert – Impromtu

A. Jolivet – Air de Bravoure

2. Pala vabal valikul

 

 

II VOOR

1. Üks teos alljärgnevatest või sarnase raskusastmega teos:

A. Honnegger – Intrada

J. Turrin – Caprice

E. Bozza – Rustiques

G. Enescu – Légende

H. Kareva – Pala trompetile ja klaverile

 

2. J. Haydn – trompetikontsert Es-duur

 I Allegro

OLULINE INFO

Esitatud ajakava võib konkursi jooksul varieeruda ning esitatud on iga grupi varaseim võimalik algusaeg. Kuna ei ole võimalik ette näha kõiki võimalikke mitteilmumisi, haigestumisi, žürii otsuseid esinemisi lühendada jne, oleme tänulikud mõistva suhtumise eest, kui grupp algab ülaltoodud kellaajast hiljem.  


Palume osalusest loobumise puhul teavitada esimesel võimalusel kirjalikult aadressil info@musicstudio.ee.


Palume osalejatel tungivalt kõik klaveri eel- ja vahemängud viia miinimumini. 

Palume osalejatel panna seejuures tähele, et reeglite kohaselt on žüriil õigus esinemine katkestada ning vähendada enne iga vanusegruppi/vooru mänguaega. 


Kooli territooriumile on RANGELT KEELATUD tuua pähkleid, seoses ühe õpilase eluohtliku allergiaga. Korraldajal on selle reegli rikkumise korral kohustus koheselt teavitada turvatöötajat ja kooli juhtkonda.  



ŽÜRII LIIKMED

1. Vanusegrupid I-V

Judith Martin Gonzalez (Hispaania)
Neeme Ots (Eesti)
Adomas Kontautas (Leedu)

Priit Sonn (Eesti) 
Adan Delgado Illada (Hispaania)
Gatis Gorkuša (Läti)


2. Professionaalid (vanus kuni 35a)

Helena Sinisalo (Soome)
Fabio Brum (Brasiilia/ Portugal)
Charlie Porter (USA)
Adomas Kontautas (Leedu)
Adan Delgado Illada (Hispaania)
Xiang Guo (Hiina/ Soome)
Neeme Ots (Eesti)

AUHINNAD

NOORTE KATEGOORIA

Vanusegrupid I-IV


Rahalised preemiad ja instrumenditarbed,
jagatud vastavalt žürii otsusele.

 

Vanusegrupp V

Jagatakse välja vanusegruppide I-V osalejate vahel:

STOMVI trompet mudel Forte

PROFESSIONAALIDE KATEGOORIA

JA

STOMVI trompet Titan mudel

(www.stomvi.com)
 

 

JA

Tasustatud esinemine solistina

Eesti Sinfonietta ees hooajal 2024/25

 

 

JA

Tasustatud soolokontsert

festivalil Rahvusvahelised Trompetipäevad 2025.

Registreeru konkursile!

Palun lae üles oma pilt:

Registreeru konkursile!

Palun lae üles oma pilt:

JA

Peale registreerimist tasu ka vastav osavõtutasu

Trompetitalendid Tallinn 2024

Maksa siin osavõtutasu!


Osavõtutasud Eesti kodanikele ja Eestis seaduslikult resideeruvatele osalejatele:
30€ Vanusegrupid I-V
50€ Professionaalide kategooria

TINGIMUSED JA REGISTREERUMINE

REGISTREERUMISTÄHTAEG

  • 15. märts 2024.
  • Korraldajal on õigus registreerimine sulgeda varem, kui saavutatud on maksimaalne võimalik osalejate arv. Osalejatel soovitatakse registreerida end esimesel võimalusel, osalustasu saab maksta ka peale registreerumist (kuid mitte hiljem kui 15. märtsil 2024).
 

OSALUSTASU

  • Eesti kodanikele ja seaduslikult Eestis resideeruvatele osalejatele on tagastamatu osalustasu vanusegruppides I-V 30€ ja professionaalide kategoorjas (vanusepiir kuni 35 a.) 50€.
  • Kui osaleja eest maksab asutus arve alusel pangaülekandega, palume arve saamiseks pöörduda info@musicstudio.ee.
  • Maksevõimalused: 1. Krediitkaart (Stripe) või PayPal, läbi allpool leiduva elektroonilise vormi. 2. Pangaülekanne järgnevale kontole: IBAN – EE602200221018782924; Pank – Swedbank; Swift/BIC – HABAEE2X; Konto omanik – Aavo Otsa Muusikastuudio MTÜ; Selgitus – Trompetitalendid Tallinn 2024 ja osaleja nimi.
  • Osalustasu maksetähtaeg on 15. Märts 2024. Avaldusi, mida ei toeta õigeagselt tehtud makse, ei võeta arvesse.
 

ÜLDTINGIMUSED

  • Igal osalejal on võimalus konkureerida ainult ühes vanusegrupis/kategoorias. Professionaalide kategooria puhul ei ole kehtestatud alumist vanusepiiri, kuid konkursandid ei saa osaleda nii professionaalide kategooria kui ka  vanusegruppide I-V võistlusel. 
  • Peale registreerumistähtaega ei saa esitatavat programmi muuta. Enne seda palume muutmissooviga pöörduda aadressile info@musicstudio.ee.
  • Korraldajal on õigus konkurssi pildistada, teha sellest audio- ja videosalvestisi ning kasutada nimetatud materjale mittekommertslikel eesmärkidel ilma, et sellega kaasneks osalejatele väljamakstavaid tasusid.
  • Korraldajal on õigus muuta konkursi ajakava (v.a. konkursi toimumise päeva) ja hindamiskomisjoni koosseisu, kui ettenägematud asjaolud seda nõuavad.
  • Professionaalide kategoorias on maksimaalseks osalejate arvuks 35. Avalduste pingejärjekord moodustub registreerumistähtaja alusel.
 

PROOVID PIANISTIGA

  • Igale osalejale on tasuta üks proov ja esinemine konkursi ametliku klaverisaatjaga (proovi pikkus: kuni 35 min professionaalide kategoorias ja kuni 20 min vanusegruppides I-V). Konkursandid võivad omal kulul esineda ka enda poolt valitud klaverisaatjaga.
  • Proovid konkursi ametliku pianistiga toimuvad 4. Ja 5. aprillil professionaalide kategooria osalejatele ning 6. aprillil vanusegruppides I-V osalejatele. Konkursandid, kes soovivad prooviaega konkursi ametliku pianisti saatel, peavad selle kirjalikult reserveerima hiljemalt 15. märtsil 2024, aadressil info@musicstudio.ee. Hiljem saadetud avalduste puhul kohaldub proovi eest tasu 30€.
 

ŽÜRII ÕIGUSED

  • Žüriil on õigus esinemine katkestada, kui see ületab kehtestatud ajalimiiti. Züriil võib enne iga vooru/vanusegruppi välja kuulutada vähendatud ajalimiidi, kui konkursi ajagraafik seda nõuab.
  • Žürii otsused on lõplikud.
  • Žüriil on õigus kõiki välja kuulutatud preemiaid mitte välja anda.
 

ESINEMISJÄRJEKORD

  • Vanusegruppides I-V toimub esinemine tähestikulises järjekorras.
  • Professionaalide kategoorias toimub esinemisjärjekorra loosimine 6. aprillil kell 10:15 MUBA suures saalis. Hilinemise korral (nt hilinenud lennuk/laev/rong/buss) peab osaleja korraldajat teavitama võimalikult ruttu kirjalikul teel (info@musicstudio.ee), aga igal juhul enne loosimise algust, juhul kui ta soovib säilitada õiguse konkursil osaleda. Arvesse võetakse ainult ametliku transpordi hilinemisi.
 

TULEMUSED

  • Professionaalide vanusegrupis pääseb finaali vähemalt 3 ja kõige rohkem 6 osalejat.
  • Kõik tulemused teatatakse varsti peale žürii otsust konkursi veebilehel ja konkursi toimumispaigas.
 

Toetajad ja koostööpartnerid:

Korraldaja: Aavo Otsa Muusikastuudio MTÜ.

 

Konkursi algataja ja kunstiline juht 1989-2023: Aavo Ots


Kunstiline juht on alates aastast 2024: Neeme Ots