"Rahvusvahelised
Trompetipäevad"

Charlie Porter Quartet
jazzklubis Philly Joe's Tallinn
05.04.2024

Esinejad:
 
  • Charlie Porter (trompet, USA) 
  • Jürmo Eespere (klaver)
  • Robert Nõmmann (bass)
  • Eno Kollom (trummid)

Tutvustus

Grammy-laureaat, USA jazz- ja klassikastaar Charlie Porter annab juba traditsiooniks saanud kontserdi festivali Rahvusvahelised Trompetipäevad raames.

Charlie partneriteks turneedel ja lindistustel on olnud paljud kuulsad muusikud ja koosseisud, sh. Joe Zawinul, Winard Harper, Mike Longo, Paquito D´Rivera, Ira Sullivan, Aaron Diehl, Mike Holober, Jimmy Greene, Jay Thomas, David Berger, Charli Persip, Chuck Israel jpt.

 

Kontserdi korraldavad koostöös Aavo Otsa Muusikastuudio ja jazzklubi Philly Joe´s.

Artisti veebileht: www.charlieportermusic.com

Esinejad

Charlie Porter

(trompet, USA)

Charlie Porter on Grammy võitjast Ameerika Ühendriikide trompetist ja helilooja. 

Ta on on tuuritanud üle maailma nii jazzbändi liikme kui ka bändiliidrina kui ka klassikalise solisti ja kammermuusikuna, esinedes ja salvestades viimase kahekümne aasta jooksul koos paljude silmapaistvate muusikute ja kollektiividega, alates džässi suurkujudest kuni klassikatähtedeni. 

Ta on ka Kristjan Järvi juhitava grammy nominatsiooniga elektroakustilise ansambli Absolute Ensemble asutajaliige.

Kuigi ta on muusikuna erinevates ansamblites salvestanud palju albumeid, on Porter tänaseks salvestanud ka kolm enda albumit, mis on pälvinud palju tähelepanu. 2024. aastal ilmub veel kolm albumit.

Tema 2019. aasta album Immigration Nation valiti aasta parimaks albumiks DownBeati poolt. Koostöös ooperitähe Joyce DoDonatoga tehtud album “Songplay” tõi talle 2019. aastal Grammy auhinna.

 

Charlie oli esimene trompetist, kes võitis riikliku trompetikonkursi nii klassika- kui ka jazzdivisjonis 1. koha. Heliloojana on teda tunnustanud nii Chamber Music America kui ka Doris Duke’i fond. Porter on praegu New Yorgi ülikooli trompetiprofessor.

Loe rohkem

 

Inspiratsiooniks

Toetajad