PÕHIKOOSSEIS

NEEME OTS

Neeme Ots alustas trompetiõpinguid 6-aastaselt oma isa Aavo Otsa käe all. Aastal 2007 astus ta Sibeliuse Akadeemiasse (Soome), kus omandas bakalaureusekraadi (2011) ja magistrikraadi (2018), õpetajateks Pertti Kulku, Touko Lundell ja Simo Rantanen. Aastatel 2012–2013 täiendas Neeme ennast Erasmuse programmi raames Madriidis (Conservatory Superior de Musica de Madrid, prof Enrique Rioja-Liz).

N. Ots on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning täiendanud end Johann Ganschi, Maurice André, Reinhold Friedrichi, Neeme Birki, Manuel Blanco Gómez-Limoni, Adán Delgado Illada, Bo Nilssoni, Gabriele Cassone, Jury Bolshianovi, Ernesto Chulia jt. meistriklassides. Ta on esinenud Eesti Kontserdi kammermuusikakontsertidel koos lauljate Ruzanna Nahapetjani, Margarita Voitese, Atlan Karpi, Mati Palmi, Urmas Põldma ja Andres Kösteriga. N. Ots on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonia ja Narva Linnaorkestri ees. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister mitmetes mainekates noorteorkestrites: Maailma Noorte Puhkpilliorkester, Saksa-Skandinaavia-, Balti Noorte- ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester. Nimetatud orkestritega on ta esinenud sellistes kontserdisaalides nagu Emirates Palace Abu Dhabis, Helsingi Finlandia-Talos ja Musiikkitalo suures saalis, Berliini Filharmoonias jpt. N. Ots on korduvalt osalenud Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Madriidi Filharmoonia Sümfooniaorkestri, European Royal Ensemble ja Kremerata Baltica Kammerorkestri töös. Ta on teinud koostööd mitmete väljapaistvate dirigentidega (Jukka-Pekka Saraste, Kristjan Järvi, Leif Segerstam, Mikko Franck, Markus Lehtinen jt.). Lisaks on N. Ots esinenud Rahvusvahelistel Trompetipäevadel, Võru Vaskpillipäevadel, Tallinna Kammermuusika Festivalil, Eesti Kontserdi projektis “Young Talents” ning Tallinn Music Week’i raames.

Bach/Vivaldi – Concerto in D for Trumpet BWV 972 (arr. K. Schnorr)

Traditional Spanish – La Virgen de la Macarena (arr. David Marlatt)

AARNE OTS

Willy Brandt – Zweites Konzertstück op 12

Giuseppe Tartini – Concerto in D major

JAAN OTS – jaan-ots.com

Jaan Ots on Tallinnas sündinud pianist ja dirigent. Ta on juhatanud, Lahti Sinfoniat, Pärnu Linnaorkestrit, Narva Linna Sümfooniaorkestrit , Klaaspärlimäng Sinfoniettat_ning Hamburger Cameratat. 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis Tšaikovski balleti “Pähklipureja” ettekannetega.

Ta on tegutsenud Hannu Lintu assistendina Savonlinna Ooperifestivalil, Soome Raadio Sümfooniaorkestri ning Nordea Jean Sibeliuse Orkestri juures. Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri juures on ta ametis alates 2017. aasta septembrist.

Jaan Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning omandanud bakalaureusekraadi klaveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud edukas mõlemal erialal, võites preemiaid enam kui paarikümnel konkursil Eestis ja väljaspool. Möödunud aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri dirigeerimise erialal, juhendajateks Leif Segerstam ja Atso Almila. Jaan on end vahetusüliõpilasena täiendanud Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Susanna Mälkki, Mikko Francki, David Zinmani ning Thomas Sanderlingi meistriklassides.

Jaan esineb regulaarselt klaveritrio TEOS ning Frielinghaus Ensemble koosseisus. Käesoleval aastal on koos antud kontserte Soomes, Saksamaal ja Šveitsis.

Alexander Goedicke – Kontsertetüüd op 49 (2002)

IVI OTS

MAI OTS

LAUR KELLER

MÄRT METSLA

VILLEM ENDEL TIITS

JAN MARIUS LAUR

EERIK BAHOVSKI

LAUREAADID

Aarne Ots 2006

MEISTRIKURSUSED

Meistrikursus Itaalias

Festival ja meistrikursus Leedus / 1 / 2

ESITUSED

vaata youtube kanalit