Olen alates 1989.a kunstilise juhina korraldanud iga-aastaseid rahvusvahelisi trompetipäevi.  Trompetipäevade meistrikursusi on läbi viinud paljud professorid, kelle kursused olid ka minule õpetlikud.

Külalisprofessoritest on siin andnud meistrikursusi vene trompetimuusika suurkujud Timofei Dokšitser ja Juri Bolšijanov, Viini Filharmoonikute soolotrompetist Hans Gansch, Berliini Filharmoonikute soolotrompetist Konradin Groth. 2013. a oli trompetipäevade meistrikursusekülalisprofessoriks Enrique Rioja Madridi Kuninglikust Konservatooriumist. Meistrikursusi on trompetipäevadel läbi viinud veel paljud rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud: Adomas Kontautas (Leedu), Boris Taburetkin ja Neeme Birk (Venemaa, Sankt-Peterburg), Miroslav Petkov (Bulgaaria, Saksamaa), Philiph Hutter (Šveits), Adán Delgado Illada (Hispaania), Ernesto Chulia (Hispaania), Charlie Porter (USA) ja Pacho Flores (Venezuela, Hispaania).

Aastast 2009 on trompetiklassi mentoriks Hispaania Rahvusliku Sümfooniaorkestri soolotrompetist Adán Delgado Illada.

Professionaalseks enesearendmiseks on olnud minu trompeti ja ansambli meistrikursused Erasmuse programmi vahetusõppejõuna.

Erasmuse vahetusprogramm on kasulik nii õppejõule kui üliõpilastele – nii saan öelda oma kogemuse põhjal. Vahetus aitab näha ja kuulda teiste koolkondade mängu ning tuua õpetamisse uusi mõtteid. Saan õpetajana katsetada teiste õpilastega oma meetodit ja veenduda, kuidas see töötab, samas leida uusi ideid oma õpilaste arendamiseks. Erinev kultuuritaust värskendab maailmanägemist. Õpetaja elu lahutamatuks osaks on õppimine – teises keskkonnas meistrikursuse läbi viimine nõuab sageli ümber orienteerumist.

2005.a osalesin koos õpilaste Jaan Mesi ja Laur Kelleriga Adán Delgado Illada meistrikursusel Tenerifel.

Minu meistrikursused välismaal

2003 Universität  Mozarteum Salzburg- trompeti meistrikursus

2005 Universität der Künste Berlin  – trompeti meistrikursus

2008 Lanzarote Konservatoorium (Kanaari saared, Hispaania) – trompeti meistrikursus

2009 Hogeschool Antwerpen (Belgia) – trompeti meistrikursus

2015-2018 (kord aastas)   Conservatorio Statale „G.Luigi da Palestrina“ (Cagliari)

2014   Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia   trompeti meistrikursus

2015   Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia   vaskpilliansambli kursus

2016   Läti Muusika- ja Teatriakadeemia   trompeti meistrikursus

Osalemine žüriides

Enesearenduseks on olnud ka osalemine rahvusvaheliste trompetikonkursside žüriides, kus peab tähelepanelikult kuulama ja hindama eri koolkondade mängijaid. Neid konkursse kuulates olen oma pedagoogilise töö jaoks palju õppinud.

Peterburi (Leningradi) Konservatooriumi kasvandikuna on mind kutsutud mitmete Venemaa juhtivate konkursside žüriidesse. See on andnud mulle ülevaate naaberriigi juhtivate konservatooriumite kaasaegsest muusikaharidusest, mis paljudel juhtudel on väga kõrge, lisaks võimaldanud arutada trompetimängu puudutavaid küsimusi ja vahetada ideid sealsete kolleegidega.

Konkursid, mille žüriis olen osalenud:

2013   III N.Rimski-Korsakovi nim puhkpilliansamblite konkurss    Peterburi Konservatoorium

2014   rahvusvaheline konkurss „Hõbedased helid“ trompetimängijaile   Petrozavodski                                       Konservatoorium

2017   V N. Štšolokovi nim rahvusvaheline konkurss trompetimängijatele   Jekaterinburg

2018   Jevgeni Mravinski nim rahvusvaheline konkurss noortele puhkpillimängijatele    Peterburg